woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
گوسفند فروشي نمونه
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :r.s
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۴۱:۱۹

امروزه بيش از 200 نژاد متفاوت گوسفند در سراسر دنيا موجود است و بسياري از اين نژادها از لحاظ توليد اقتصادي اهميت چنداني ندارند و بيش از سه چهارم صنعت گوسفند داري دنيا، فقط متكي به 10 تا 20 نژاد شناخته شدۀ گوسفند است.


گوسفند نژاد آتاباي

مناسب ترين نژاد براي پرواربندي مي باشد،اين نژاد از تلاقي نژادهايي مانند قوچ دنبه دار و ميش زل مي باشد. 
اين نژاد داراي جثه درشت،تنه كشيده،بلند، با رشد سريع و دنبه كوچك دارند. شاخ دار، رنگ آنها كرم روشن و قهوه اي نژادي گوشتي.

گوسفند نژاد افشاري

جثه درشت، گردن عضلاني، سرعت رشد بالا، سازگار با آب و هواي سرد، توانايي راهپيمايي خوب،قوچ و ميش بدون شاخ، بيشتر در مناطق شمال غرب و غرب كشور وجود دارند،نژاد گوشتي.

گوسفند نژاد بلوچي

جثه متوسط،گوشهاي نسبتاً پهن، گردن كوتاه و فاقد شاخ، رنگ پشم سفيد شفاف اما از قابليت كشش كافي برخوردار نيستند، محل پرورش در سيستان و بلوچستان و در حاشيه شهرهاي كويري مانند يزد و كرمان، ميزان شير به ندرت از احتياجات بره تجاوز مي كند. مقاوم در برابر مراتع ضعيف نژادي گوشتي.

گوسفند نژاد ترك قشقايي

جثه متوسط تنه نسبتاً كشيده و عضلاني،رنگ الياف يا پشم قهوه اي،قوچ شاخ دار، ميش بدون شاخ،زيستگاه آن در استان فارس و حومه شهرهايي مانند اقليد، فيروز آباد، استانهاي همجوار كهكيلويه و بويراحمر مي باشدسالي يك بره توليد مي شود.

 گوسفند نژاد رومانف (Romanov)

زادگاه اصلي اين گوسفند در دره ولگا شمال شرقي مسكو روسيه مي باشد و اين گوسفند يكي از بهترين گوسفندان براي بدست آوردن درآمدي كلان در پرواربندي مي باشد. ميش اين نوع گوسفند بهترين گوسفند دوقلوزاي دنيا مي باشد و حتي ركورد ۹ قلو و ۷ قلو درآمريكا را ثبت كرده است. بدليل غريزه جنسي بالاي قوچ رومانف شما مي توانيد بر تعداد گله هاي خود بيفزاييد. در واقع جفت گيري اين گوسفند در تمام فصول سال امكان پذير است.

گوسفند نژاد زندي

چثه متوسط، گوشهاي آويخته،سر ظريف، جزء گوسفندان معروف پوستي محسوب مي شود،زيستگاه آن در اطراف قم و ورامين،رنگ آن سياه و خاكستري.

گوسفند نژاد كبود شيراز 

پوست اين نژاد داراي شهرت جهاني است، رنگ غالب سياه و قهوه اي،مقاوم به آب و هواي خشكاين نژاد همراه با لشگريان عرب وارد ايران شده و با آب و هواي استان فارس سازگار شده است،پوست اين نژاد براي قاليبافي مناسب نيست.

گوسفند نژاد لري بختياري 

جثه درشت، سر بزرگ،گردن و ران ها عضلاني،گوش بلند دارد، قوچ و ميش بدون شاخ،بيني داراي انحنا،نژاد گوشتي،زيستگاه در استان چهارمحال و بختياري.

نژادهاي پشمي گوسفندان

 گوسفند نژاد مرينوس (merino)

اين نژاد گوسفند به دليل غريزه جنسي بالا بهترين گزينه براي افزايش گله داري مي باشد و همچنين توانايي بالايي در چرا فقير دارد. زادگاه اصلي اين گوسفند در اسپانيا مي باشد و جثه آن متوسط با بدني لاغر مي باشد.

 گوسفند نژاد رامبويه(Rambouillet)

اين نژاد گوسفند حاصل گوسفند مرينوس اسپانيا مي باشد و زادگاه اصلي آن در فرانسه است و در واقع گوشت اين گوسفند در مقايسه با گوسفنداني كه با هدف پرورش براي افزايش گوشت مي باشد مناسب نيست. قوچ رامبويه شاخ دار يا بدون شاخ و ميش آن بدون شاخ مي باشد و همچنين  رشد پشم آنها حدود ۹/۸ سانتي‌متر در سال است.

گوسفند نژاد دبويلت(Debouillet)

اين نوع گوسفند از نژاد رامبويه و مرينوس دلاين حاصل شده است و به دليل الياف خود پشم آن بعنوان ارزشمندي پشم بسيار مرغوب مي باشد. منشا اين گوسفند آمريكا مي باشد و رنگ بدن آن سفيد است.

گوسفند نژاد لايسستر (Leicester)

اين نوع گوسفند در برابر گرما مقاوم نمي باشد و داراي جثه اي بزرگ مي باشد. منشا اين گوسفند در انگلستان است و داراي خصوصيات زير ميباشد.

ميانگين وزن تولد بره ماده: ۴/۵ كيلوگرم
كم بودن نسبي دوقلو زايي اين نژاد نسبت به ساير نژادهاي گوسفند بريتانيا
طول دوره شير دهي در گوسفند ۹۵ تا ۱۰۰ روز
فصل زايش از اواسط فصل زمستان شروع و تا اول فصل بهار ادامه دارد
ميانگين وزن بلوغ: ۵۵ كيلوگرم
متوسط توليد پشم در حدود ۵/۳ تا ۴/۴ كيلو گرم در سال مي‌باشد

گوسفند نژاد پاناما (Panama)

اين گوسفند داراي لاشه گوشتي مي باشد و در عين حال جثه اي بزرگ دارد در اصل منشا اين گوسفند در آمريكا و حاصل تلاقي قوچ رامبويه و ميش لينكلن مي باشد.

 

جهت اطلاع از قيمت گوسفند زنده مي توانيد به وب سايت http://www.alivesheep.com  مراجعه نماييد .

نويسنده :r.s
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۳۲:۲۳

آبسه ي پا

آبسه ي پا يا نتيجه ي دانه هاي علوفه است و يا آبسه ي عفوني است. در صورت اول بايدبا پنس و با احتياط دانه هاي علوفه را برداشت و محل زخم را ضد عفوني كرد . در حالت دوم بايد پس از نرم شدن آبثه با پماد اكتيول ، با اسكالپل شكاف كوچكي داده تا چرك خارج شود پس از آن از آنتي بيوتيك ها استفاده نمود.

آرتريت

بيماري ارتريت يا تورم مفصل معمولا در بره هاي از يك هفته تا چند ماهه بروز مي كند .بيماري عفونتي است كه در مفاصل جايگزين مي شود و اصولا مفاصل پاها را مبتلا ميسازد و شيوع آن بيشتر در بره هايي است كه در جاهاي سربسته متولد مي شوند.بيماري به دو شكل چركي و غير چركي ديده مي شود. در نوع چركي كه به محدوده در بره ها بروز مي كند در ماه اول به صورت يك لنگش حاد مشخص مي شود. و مفاصل آلوده كاملا متورم مي گردد. در نوع غير چركي كه از يك هفتگي تا ۵ ماهگي است بره هاي جوان بخشكي راه رفته و در موقع حركت درد كاملا مشخص است . لنگش گاهي در هر چهار دست و پا ولي عموما در يك پا واضح تر است. در اين نوع ارتريت تورم مفصل كمترديده ميشود.
پيشگيري:
رعايت اصول بهداشتي در بره ها امري الزامي است. در محل هاي سرپوشيده كه بيماري از طريق بند ناف منتقل مي شود ضد عفوني بند ناف و اطراف آن با تنطوريد ضروري است
درمان:
در حالت حاد بيماري درمان با آنتي بيوتيك ها توصيه مي شود.

شاربن با سياه‌زخم  (Anthrax)

علائم بيمارى عبارتند از: افزايش درجهٔ حرارت بدن، بى‌اشتهائى مطلق، بى‌حالي، جارى شدن خون سياهرنگ از تمام مجارى طبيعي، مرگ با حركات تشنجى است و عامل بيمارى ميكروب هوازى و هاگدارى به‌ نام با سيلوس آنتراسيس (Antrasis) است كه به‌ وسيلهٔ غذاى آلوده و يا نيش حشرات انتقال مى‌يابد. براى جلوگيرى از بيماري، واكسيناسيون يك‌ بار در سال، جدا كردن دام‌ هاى آلوده، مانع از ريختن حيوان آلوده بر روى زمين، وارد نكردن دام جديد، مگر اينكه واكسينه شده باشد. ضدعفونى كردن اماكن مؤثر خواهد بود.

آنتروتوكسيمى (Enterotoxemia)

عامل بيمارى ميكروب بى‌ هوازى و هاگدارى به‌ نام كلستريديوم ولشى (Clostridium Welchii)، است كه به‌ طور فراوان در خاك وجود دارد. بيمارى بيشتر در گوسفندان جوان دو ماه تا يكساله و گاهى هم در گوسفندان پير ديده مى‌شود. بيمارى در اثر جذب زهرابهٔ ميكروبى از راه رودهٔ باريك حاصل مى‌شود. براى جلوگيرى از بيمارى بره‌ هاى ۱ تا ۳ روز مايه‌ كوبى شده و پس از يك ماه دوباره تجديد شود. گوسفندان بالغ در دو نوبت و به فاصلهٔ ۳-۴ هفته مايع كوبى شوند.

آنا پلاسموز

اين بيماري در گوسفند و بز به صورت نهفته بروز مي كند. در بعضي موارد ممكن است كمخوني شديد بروز كند. بيماري تجربي در بره با نشاني هاي تب ، يبوست يا اسهال ،مخاط چشم رنگ پريده و كم خوني شديد ۱۵ الي ۲۰ روز پس از تزريق همراه است .احتمالا بيماري توسط كنه و پشه ها منتقل مي گردد.
درمان
درمان در استفاده از آنتي بيوتيك ها ي وسيع الطيف متمركز گرديد .براي از بين بردن نشانه هاي بيماري ترزيق يك بار تتراسيكلين به مقدار ۶ تا ۱۰ ميلي گرم براي هر كيلو وزن حيوان كفايت مي كند.

برنام

نام ديگر بيماري مننگوآنسفاليت عفوني است .عامل بيماري ويروسي است و مي تواند از راه دهان و استنشاق وارد بدن گردد علائم بيماري عدم تعادل پاها و حركت بي اراده و بالا بودن چشم ها همراه با ورم ملتحمه چشم و حركات تشنجي در ستون مهره هاست . اين بيماري درمان مشخصي ندارد.

گوسفند نايروبي 

عامل بيماري ويروس است . انتقال از راه كنه هاي آلوده است . پييشگيري با از بين بردن كنه هاي آلوده است . علائم بيماري اسهال و تب و تنگي نفس و اسهال سبز آبكي و تورم فرج مي باشد . بيماري درمان مشخصي ندارد.

پيلو نفريت 

بيماري با كتريال دستگاه ادراري است . بروز پيلو نفريت به تدريج بيماري را به مثانه ، حالبها و كليه ها انتقال داده و بافت كليه ها را متلاشي نموده و با انسداد مجاري ادرار باعث مرگ حيوان مي شود . خروج ادرار خوني ، درد دل ، اشتهاي زياد و كم ، ضعيف شدن ، كاهش شير ، چرك و بلغم در ادرار ، از علائم بيماري است.
پيشگيري
 روش خاصي به جز جدا كردن دامهاي آلوده از سالم توصيه نمي شود .
درمان 
 پنيسيلين با دوز بالا معمولا در درمان بيماري به كار مي رود.

عفونت هاي انگلي

انگل‌هاى داخلى متعددى وجود دارد بره ها را آلوده مي كنند، مهمترين آنها عبارتند از: تنياى رودهٔ گوسفند و انگل‌هاى معدي-ريوى (قزل‌قورت). كپلك(فاسيولا هپاتيكا)، انگل ديگري است كه بخصوص در شمال ايران و مازندران بسيار شايع است اما در بره هاي شيرخوار مورد توجه نمي باشد. اين انگل كه در كبد حيوان زندگى مى‌كند، وجود او در گوسفند سبب علائمى مثل: ضعف، لاغري، تورم زيرگلو، كم‌خوني، آب آوردن حفرهٔ بطني، لاغرى و ريزش پشم مى‌شود.

تنياى رودهٔ گوسفند

 اين انگل در روده‌هاى حيوان زندگى مى‌كند و سبب اسهال، درد شديد، و لاغرى مى‌شود. بره‌هاى جوان به اين انگل آلوده مى‌شوند.
انگل‌ هاى معدى-ريوى (قزل‌قورت): اين انگل‌ ها از استرونژيلوس‌ ها بوده و در حيوان سبب لاغري، ضعف، كم‌ خوني، شكنندگى پشم، سرفه، ناراحتى‌ هاى تنفسي، اسهال سياه يا قهوه‌ اى مى‌شود. اين انگل در مناطق پر باران بيشتر شايع است و هر ساله تعدادي از گوسفندان در اثر ابتلاء به اين انگل از بين مى‌روند. حيوان در اثر خوردن علوفهٔ مراتع آلوده به انگل‌ ها آلوده مى‌شود.

 

جهت اطلاع از قيمت گوسفند زنده مي توانيد به وب سايت http://www.alivesheep.com مراجعه نماييد .

نويسنده :r.s
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۱۹:۱۱

مدفوع گوسفند زنده به طور طبيعي به وسيله قسمت خلفي قولون به شكل دانه هاي گرد(پشكل ) در مي آيد. هر نرمش قابل ملاحظه  و يا باريك شدن مدفوع را ميتوان شاهدي براي اسهال دانست.اغلب اين بيماري واجد علت خاصي است و تحت عناوين مختلف در مورد بيماريهايي معرفي شده,مثلا اسهال بره ها,آنترو توكسمي، نفخ كفي،  تورم معده و روده، كوكسيدوز، كرمهاي نواري، نيز در بعضي مسموميت هاي  معدي مثل ارسنيك و كلرور سديم.
علاوه بر اين اسهال هاي غير اختصاصي وجود دارند  كه در اثر تغذيه  نامنظم و خوردن غذا هاي كپك زده ,فاسد و تخمير شده بوجود ميايند .بنا براين بدن حيوان  با تحريك زياد معده و روده ها به منظور رقيق و دفع كردن هرچه زودتر اين مواد  واكنش نشان ميدهد.درمان بايستي در جهت از بين بردن تحريك يا تسكين موقتي آن درمواردي كه واكنش به صورت شديدي در آيد صورت گيرد ,تشخيص دقيق بر هر درماني مقدم است

تب به همراه اسهال در گوسفندان

۱-بيماري ويروسي است كه توسط كنه منتقل مي‌شود.

۲- بيماري زبان آبي است كه توام با ريزش بزاق و ترشح از بيني است.

۳- پيرو پلاسموز است كه توام با زردي مخاطات و لاشه وخون شاشي است.

اسهال و عدم تعادل در گوسفندان

۱- مسموميت با مس يا سرب است كه از علائم آن لرزش است.

۲- كمبود مس يا كمبود ويتامين A است، ريزش اشك نيز ديده مي‌شود.

۳- زياد خوردن نمك كه تشنگي و كوري نيز از عوارض آن است.

 

تشنج همراه با اسهال

۱- مسموميت ارسنيكي است، ادرار تيره رنگ و ريزش بزاق وجود دارد.

۲- مسموميت با مس است، ادرار تيره رنگ و عدم تعادل، لرزش و اغما وجود دارد.

۳- مسموميت چغندر است، ازدياد درجه حرارت زردي و سختي راه رفتن وجود دارد.

۴- احتمال آنتروتوكسمي است. علائم عصبي و دندان قروچه، كشيدگي سرو چرخش وجود دارد.

ث- اگر ترشح مهبل وجود دارد، سالمونلوز است.

ج- اگر اسهال خوني در بره وجود دارد و پشت را قوس نگه مي‌دارد، اسهال بره‌هاي نوزاد است.

چ- اگر خيز و كم خوني و خون منعقد شده در مدفوع باشد، كرم‌هاي قلاب‌دار است.

ح- اگر اسهال خوني بلغمي و كم خوني و لاغري وجود داشته باشد، شابرتيا است.

خ- اگر زور زدن كاذب نشان دهد و مدفوع خون آلود باشد و خميده راه رود، كوكسيديوز است.

د- اگر اتساع شكمبه به صورت نفخي كفي وجود دارد، سوء تغذيه است.

 

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک هاي وبلاگ