woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
آشنايي با انواع نژاد گوسفندان گوسفند فروشي نمونه
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :r.s
تاريخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۴۱:۱۹

امروزه بيش از 200 نژاد متفاوت گوسفند در سراسر دنيا موجود است و بسياري از اين نژادها از لحاظ توليد اقتصادي اهميت چنداني ندارند و بيش از سه چهارم صنعت گوسفند داري دنيا، فقط متكي به 10 تا 20 نژاد شناخته شدۀ گوسفند است.


گوسفند نژاد آتاباي

مناسب ترين نژاد براي پرواربندي مي باشد،اين نژاد از تلاقي نژادهايي مانند قوچ دنبه دار و ميش زل مي باشد. 
اين نژاد داراي جثه درشت،تنه كشيده،بلند، با رشد سريع و دنبه كوچك دارند. شاخ دار، رنگ آنها كرم روشن و قهوه اي نژادي گوشتي.

گوسفند نژاد افشاري

جثه درشت، گردن عضلاني، سرعت رشد بالا، سازگار با آب و هواي سرد، توانايي راهپيمايي خوب،قوچ و ميش بدون شاخ، بيشتر در مناطق شمال غرب و غرب كشور وجود دارند،نژاد گوشتي.

گوسفند نژاد بلوچي

جثه متوسط،گوشهاي نسبتاً پهن، گردن كوتاه و فاقد شاخ، رنگ پشم سفيد شفاف اما از قابليت كشش كافي برخوردار نيستند، محل پرورش در سيستان و بلوچستان و در حاشيه شهرهاي كويري مانند يزد و كرمان، ميزان شير به ندرت از احتياجات بره تجاوز مي كند. مقاوم در برابر مراتع ضعيف نژادي گوشتي.

گوسفند نژاد ترك قشقايي

جثه متوسط تنه نسبتاً كشيده و عضلاني،رنگ الياف يا پشم قهوه اي،قوچ شاخ دار، ميش بدون شاخ،زيستگاه آن در استان فارس و حومه شهرهايي مانند اقليد، فيروز آباد، استانهاي همجوار كهكيلويه و بويراحمر مي باشدسالي يك بره توليد مي شود.

 گوسفند نژاد رومانف (Romanov)

زادگاه اصلي اين گوسفند در دره ولگا شمال شرقي مسكو روسيه مي باشد و اين گوسفند يكي از بهترين گوسفندان براي بدست آوردن درآمدي كلان در پرواربندي مي باشد. ميش اين نوع گوسفند بهترين گوسفند دوقلوزاي دنيا مي باشد و حتي ركورد ۹ قلو و ۷ قلو درآمريكا را ثبت كرده است. بدليل غريزه جنسي بالاي قوچ رومانف شما مي توانيد بر تعداد گله هاي خود بيفزاييد. در واقع جفت گيري اين گوسفند در تمام فصول سال امكان پذير است.

گوسفند نژاد زندي

چثه متوسط، گوشهاي آويخته،سر ظريف، جزء گوسفندان معروف پوستي محسوب مي شود،زيستگاه آن در اطراف قم و ورامين،رنگ آن سياه و خاكستري.

گوسفند نژاد كبود شيراز 

پوست اين نژاد داراي شهرت جهاني است، رنگ غالب سياه و قهوه اي،مقاوم به آب و هواي خشكاين نژاد همراه با لشگريان عرب وارد ايران شده و با آب و هواي استان فارس سازگار شده است،پوست اين نژاد براي قاليبافي مناسب نيست.

گوسفند نژاد لري بختياري 

جثه درشت، سر بزرگ،گردن و ران ها عضلاني،گوش بلند دارد، قوچ و ميش بدون شاخ،بيني داراي انحنا،نژاد گوشتي،زيستگاه در استان چهارمحال و بختياري.

نژادهاي پشمي گوسفندان

 گوسفند نژاد مرينوس (merino)

اين نژاد گوسفند به دليل غريزه جنسي بالا بهترين گزينه براي افزايش گله داري مي باشد و همچنين توانايي بالايي در چرا فقير دارد. زادگاه اصلي اين گوسفند در اسپانيا مي باشد و جثه آن متوسط با بدني لاغر مي باشد.

 گوسفند نژاد رامبويه(Rambouillet)

اين نژاد گوسفند حاصل گوسفند مرينوس اسپانيا مي باشد و زادگاه اصلي آن در فرانسه است و در واقع گوشت اين گوسفند در مقايسه با گوسفنداني كه با هدف پرورش براي افزايش گوشت مي باشد مناسب نيست. قوچ رامبويه شاخ دار يا بدون شاخ و ميش آن بدون شاخ مي باشد و همچنين  رشد پشم آنها حدود ۹/۸ سانتي‌متر در سال است.

گوسفند نژاد دبويلت(Debouillet)

اين نوع گوسفند از نژاد رامبويه و مرينوس دلاين حاصل شده است و به دليل الياف خود پشم آن بعنوان ارزشمندي پشم بسيار مرغوب مي باشد. منشا اين گوسفند آمريكا مي باشد و رنگ بدن آن سفيد است.

گوسفند نژاد لايسستر (Leicester)

اين نوع گوسفند در برابر گرما مقاوم نمي باشد و داراي جثه اي بزرگ مي باشد. منشا اين گوسفند در انگلستان است و داراي خصوصيات زير ميباشد.

ميانگين وزن تولد بره ماده: ۴/۵ كيلوگرم
كم بودن نسبي دوقلو زايي اين نژاد نسبت به ساير نژادهاي گوسفند بريتانيا
طول دوره شير دهي در گوسفند ۹۵ تا ۱۰۰ روز
فصل زايش از اواسط فصل زمستان شروع و تا اول فصل بهار ادامه دارد
ميانگين وزن بلوغ: ۵۵ كيلوگرم
متوسط توليد پشم در حدود ۵/۳ تا ۴/۴ كيلو گرم در سال مي‌باشد

گوسفند نژاد پاناما (Panama)

اين گوسفند داراي لاشه گوشتي مي باشد و در عين حال جثه اي بزرگ دارد در اصل منشا اين گوسفند در آمريكا و حاصل تلاقي قوچ رامبويه و ميش لينكلن مي باشد.

 

جهت اطلاع از قيمت گوسفند زنده مي توانيد به وب سايت http://www.alivesheep.com  مراجعه نماييد .

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک هاي وبلاگ