woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
بيماريهاي گوسفندان
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alivesheep
تاريخ: 1397/5/10  ساعت: ۱۴

آبسه ي پا

آبسه ي پا يا نتيجه ي دانه هاي علوفه است و يا آبسه ي عفوني است. در صورت اول بايدبا پنس و با احتياط دانه هاي علوفه را برداشت و محل زخم را ضد عفوني كرد . در حالت دوم بايد پس از نرم شدن آبثه با پماد اكتيول ، با اسكالپل شكاف كوچكي داده تا چرك خارج شود پس از آن از آنتي بيوتيك ها استفاده نمود.

آرتريت

بيماري ارتريت يا تورم مفصل معمولا در بره هاي از يك هفته تا چند ماهه بروز مي كند .بيماري عفونتي است كه در مفاصل جايگزين مي شود و اصولا مفاصل پاها را مبتلا ميسازد و شيوع آن بيشتر در بره هايي است كه در جاهاي سربسته متولد مي شوند.بيماري به دو شكل چركي و غير چركي ديده مي شود. در نوع چركي كه به محدوده در بره ها بروز مي كند در ماه اول به صورت يك لنگش حاد مشخص مي شود. و مفاصل آلوده كاملا متورم مي گردد. در نوع غير چركي كه از يك هفتگي تا ۵ ماهگي است بره هاي جوان بخشكي راه رفته و در موقع حركت درد كاملا مشخص است . لنگش گاهي در هر چهار دست و پا ولي عموما در يك پا واضح تر است. در اين نوع ارتريت تورم مفصل كمترديده ميشود.
پيشگيري:
رعايت اصول بهداشتي در بره ها امري الزامي است. در محل هاي سرپوشيده كه بيماري از طريق بند ناف منتقل مي شود ضد عفوني بند ناف و اطراف آن با تنطوريد ضروري است
درمان:
در حالت حاد بيماري درمان با آنتي بيوتيك ها توصيه مي شود.

شاربن با سياه‌زخم  (Anthrax)

علائم بيمارى عبارتند از: افزايش درجهٔ حرارت بدن، بى‌اشتهائى مطلق، بى‌حالي، جارى شدن خون سياهرنگ از تمام مجارى طبيعي، مرگ با حركات تشنجى است و عامل بيمارى ميكروب هوازى و هاگدارى به‌ نام با سيلوس آنتراسيس (Antrasis) است كه به‌ وسيلهٔ غذاى آلوده و يا نيش حشرات انتقال مى‌يابد. براى جلوگيرى از بيماري، واكسيناسيون يك‌ بار در سال، جدا كردن دام‌ هاى آلوده، مانع از ريختن حيوان آلوده بر روى زمين، وارد نكردن دام جديد، مگر اينكه واكسينه شده باشد. ضدعفونى كردن اماكن مؤثر خواهد بود.

آنتروتوكسيمى (Enterotoxemia)

عامل بيمارى ميكروب بى‌ هوازى و هاگدارى به‌ نام كلستريديوم ولشى (Clostridium Welchii)، است كه به‌ طور فراوان در خاك وجود دارد. بيمارى بيشتر در گوسفندان جوان دو ماه تا يكساله و گاهى هم در گوسفندان پير ديده مى‌شود. بيمارى در اثر جذب زهرابهٔ ميكروبى از راه رودهٔ باريك حاصل مى‌شود. براى جلوگيرى از بيمارى بره‌ هاى ۱ تا ۳ روز مايه‌ كوبى شده و پس از يك ماه دوباره تجديد شود. گوسفندان بالغ در دو نوبت و به فاصلهٔ ۳-۴ هفته مايع كوبى شوند.

آنا پلاسموز

اين بيماري در گوسفند و بز به صورت نهفته بروز مي كند. در بعضي موارد ممكن است كمخوني شديد بروز كند. بيماري تجربي در بره با نشاني هاي تب ، يبوست يا اسهال ،مخاط چشم رنگ پريده و كم خوني شديد ۱۵ الي ۲۰ روز پس از تزريق همراه است .احتمالا بيماري توسط كنه و پشه ها منتقل مي گردد.
درمان
درمان در استفاده از آنتي بيوتيك ها ي وسيع الطيف متمركز گرديد .براي از بين بردن نشانه هاي بيماري ترزيق يك بار تتراسيكلين به مقدار ۶ تا ۱۰ ميلي گرم براي هر كيلو وزن حيوان كفايت مي كند.

برنام

نام ديگر بيماري مننگوآنسفاليت عفوني است .عامل بيماري ويروسي است و مي تواند از راه دهان و استنشاق وارد بدن گردد علائم بيماري عدم تعادل پاها و حركت بي اراده و بالا بودن چشم ها همراه با ورم ملتحمه چشم و حركات تشنجي در ستون مهره هاست . اين بيماري درمان مشخصي ندارد.

گوسفند نايروبي 

عامل بيماري ويروس است . انتقال از راه كنه هاي آلوده است . پييشگيري با از بين بردن كنه هاي آلوده است . علائم بيماري اسهال و تب و تنگي نفس و اسهال سبز آبكي و تورم فرج مي باشد . بيماري درمان مشخصي ندارد.

پيلو نفريت 

بيماري با كتريال دستگاه ادراري است . بروز پيلو نفريت به تدريج بيماري را به مثانه ، حالبها و كليه ها انتقال داده و بافت كليه ها را متلاشي نموده و با انسداد مجاري ادرار باعث مرگ حيوان مي شود . خروج ادرار خوني ، درد دل ، اشتهاي زياد و كم ، ضعيف شدن ، كاهش شير ، چرك و بلغم در ادرار ، از علائم بيماري است.
پيشگيري
 روش خاصي به جز جدا كردن دامهاي آلوده از سالم توصيه نمي شود .
درمان 
 پنيسيلين با دوز بالا معمولا در درمان بيماري به كار مي رود.

عفونت هاي انگلي

انگل‌هاى داخلى متعددى وجود دارد بره ها را آلوده مي كنند، مهمترين آنها عبارتند از: تنياى رودهٔ گوسفند و انگل‌هاى معدي-ريوى (قزل‌قورت). كپلك(فاسيولا هپاتيكا)، انگل ديگري است كه بخصوص در شمال ايران و مازندران بسيار شايع است اما در بره هاي شيرخوار مورد توجه نمي باشد. اين انگل كه در كبد حيوان زندگى مى‌كند، وجود او در گوسفند سبب علائمى مثل: ضعف، لاغري، تورم زيرگلو، كم‌خوني، آب آوردن حفرهٔ بطني، لاغرى و ريزش پشم مى‌شود.

تنياى رودهٔ گوسفند

 اين انگل در روده‌هاى حيوان زندگى مى‌كند و سبب اسهال، درد شديد، و لاغرى مى‌شود. بره‌هاى جوان به اين انگل آلوده مى‌شوند.
انگل‌ هاى معدى-ريوى (قزل‌قورت): اين انگل‌ ها از استرونژيلوس‌ ها بوده و در حيوان سبب لاغري، ضعف، كم‌ خوني، شكنندگى پشم، سرفه، ناراحتى‌ هاى تنفسي، اسهال سياه يا قهوه‌ اى مى‌شود. اين انگل در مناطق پر باران بيشتر شايع است و هر ساله تعدادي از گوسفندان در اثر ابتلاء به اين انگل از بين مى‌روند. حيوان در اثر خوردن علوفهٔ مراتع آلوده به انگل‌ ها آلوده مى‌شود.

 

جهت اطلاع از قيمت گوسفند زنده مي توانيد به وب سايت http://www.alivesheep.com مراجعه نماييد .

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک هاي وبلاگ