woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
خريد گوسفند زنده
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alivesheep
تاريخ: 1397/5/10  ساعت: ۱۴

امروزه بيش از 200 نژاد متفاوت گوسفند در سراسر دنيا موجود است و بسياري از اين نژادها از لحاظ توليد اقتصادي اهميت چنداني ندارند و بيش از سه چهارم صنعت گوسفند داري دنيا، فقط متكي به 10 تا 20 نژاد شناخته شدۀ گوسفند است.


گوسفند نژاد آتاباي

مناسب ترين نژاد براي پرواربندي مي باشد،اين نژاد از تلاقي نژادهايي مانند قوچ دنبه دار و ميش زل مي باشد. 
اين نژاد داراي جثه درشت،تنه كشيده،بلند، با رشد سريع و دنبه كوچك دارند. شاخ دار، رنگ آنها كرم روشن و قهوه اي نژادي گوشتي.

گوسفند نژاد افشاري

جثه درشت، گردن عضلاني، سرعت رشد بالا، سازگار با آب و هواي سرد، توانايي راهپيمايي خوب،قوچ و ميش بدون شاخ، بيشتر در مناطق شمال غرب و غرب كشور وجود دارند،نژاد گوشتي.

گوسفند نژاد بلوچي

جثه متوسط،گوشهاي نسبتاً پهن، گردن كوتاه و فاقد شاخ، رنگ پشم سفيد شفاف اما از قابليت كشش كافي برخوردار نيستند، محل پرورش در سيستان و بلوچستان و در حاشيه شهرهاي كويري مانند يزد و كرمان، ميزان شير به ندرت از احتياجات بره تجاوز مي كند. مقاوم در برابر مراتع ضعيف نژادي گوشتي.

گوسفند نژاد ترك قشقايي

جثه متوسط تنه نسبتاً كشيده و عضلاني،رنگ الياف يا پشم قهوه اي،قوچ شاخ دار، ميش بدون شاخ،زيستگاه آن در استان فارس و حومه شهرهايي مانند اقليد، فيروز آباد، استانهاي همجوار كهكيلويه و بويراحمر مي باشدسالي يك بره توليد مي شود.

 گوسفند نژاد رومانف (Romanov)

زادگاه اصلي اين گوسفند در دره ولگا شمال شرقي مسكو روسيه مي باشد و اين گوسفند يكي از بهترين گوسفندان براي بدست آوردن درآمدي كلان در پرواربندي مي باشد. ميش اين نوع گوسفند بهترين گوسفند دوقلوزاي دنيا مي باشد و حتي ركورد ۹ قلو و ۷ قلو درآمريكا را ثبت كرده است. بدليل غريزه جنسي بالاي قوچ رومانف شما مي توانيد بر تعداد گله هاي خود بيفزاييد. در واقع جفت گيري اين گوسفند در تمام فصول سال امكان پذير است.

گوسفند نژاد زندي

چثه متوسط، گوشهاي آويخته،سر ظريف، جزء گوسفندان معروف پوستي محسوب مي شود،زيستگاه آن در اطراف قم و ورامين،رنگ آن سياه و خاكستري.

گوسفند نژاد كبود شيراز 

پوست اين نژاد داراي شهرت جهاني است، رنگ غالب سياه و قهوه اي،مقاوم به آب و هواي خشكاين نژاد همراه با لشگريان عرب وارد ايران شده و با آب و هواي استان فارس سازگار شده است،پوست اين نژاد براي قاليبافي مناسب نيست.

گوسفند نژاد لري بختياري 

جثه درشت، سر بزرگ،گردن و ران ها عضلاني،گوش بلند دارد، قوچ و ميش بدون شاخ،بيني داراي انحنا،نژاد گوشتي،زيستگاه در استان چهارمحال و بختياري.

نژادهاي پشمي گوسفندان

 گوسفند نژاد مرينوس (merino)

اين نژاد گوسفند به دليل غريزه جنسي بالا بهترين گزينه براي افزايش گله داري مي باشد و همچنين توانايي بالايي در چرا فقير دارد. زادگاه اصلي اين گوسفند در اسپانيا مي باشد و جثه آن متوسط با بدني لاغر مي باشد.

 گوسفند نژاد رامبويه(Rambouillet)

اين نژاد گوسفند حاصل گوسفند مرينوس اسپانيا مي باشد و زادگاه اصلي آن در فرانسه است و در واقع گوشت اين گوسفند در مقايسه با گوسفنداني كه با هدف پرورش براي افزايش گوشت مي باشد مناسب نيست. قوچ رامبويه شاخ دار يا بدون شاخ و ميش آن بدون شاخ مي باشد و همچنين  رشد پشم آنها حدود ۹/۸ سانتي‌متر در سال است.

گوسفند نژاد دبويلت(Debouillet)

اين نوع گوسفند از نژاد رامبويه و مرينوس دلاين حاصل شده است و به دليل الياف خود پشم آن بعنوان ارزشمندي پشم بسيار مرغوب مي باشد. منشا اين گوسفند آمريكا مي باشد و رنگ بدن آن سفيد است.

گوسفند نژاد لايسستر (Leicester)

اين نوع گوسفند در برابر گرما مقاوم نمي باشد و داراي جثه اي بزرگ مي باشد. منشا اين گوسفند در انگلستان است و داراي خصوصيات زير ميباشد.

ميانگين وزن تولد بره ماده: ۴/۵ كيلوگرم
كم بودن نسبي دوقلو زايي اين نژاد نسبت به ساير نژادهاي گوسفند بريتانيا
طول دوره شير دهي در گوسفند ۹۵ تا ۱۰۰ روز
فصل زايش از اواسط فصل زمستان شروع و تا اول فصل بهار ادامه دارد
ميانگين وزن بلوغ: ۵۵ كيلوگرم
متوسط توليد پشم در حدود ۵/۳ تا ۴/۴ كيلو گرم در سال مي‌باشد

گوسفند نژاد پاناما (Panama)

اين گوسفند داراي لاشه گوشتي مي باشد و در عين حال جثه اي بزرگ دارد در اصل منشا اين گوسفند در آمريكا و حاصل تلاقي قوچ رامبويه و ميش لينكلن مي باشد.

 

جهت اطلاع از قيمت گوسفند زنده مي توانيد به وب سايت http://www.alivesheep.com  مراجعه نماييد .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :alivesheep
تاريخ: 1397/3/29  ساعت: ۰۶

گوسفند خريداري شده بايد از يك محل مناسب و مورد تاييد دامپزشكي باشد كه معمولا گوسفندان مورد تاييد سازمان دامپزشكي واكسينه شده و از قرص هاي ضد انگل براي آنها استفاده شده است. هر فردي در زمان خريد بايد به قيمت گوسفند زنده و علائمي چون بيمار يا سالم بودن حيوان پي ببرد كه از جمله آنها مي توان به نشخوار كردن حيوان ، شفافيت و براق بودن چشم هاي حيوان كه برق خاصي از چشم حيوان سالم مشهود است توجه كند
با لمس كردن مهره هاي پشت حيوان مي توان به درصد گوشت و چاق و لاغر بودن حيوان پي برد در مرحله بعد به قسمت دهان و بيني حيوان نگاه مي كنيم، اگر آبريزش يا ترشحات چركي ديده شود، مي توان به نارسايي ريه حيوان پي برد (پنوموني) در مرحله بعد با كشيدن پشم حيوان آزمايش ساده اي را انجام مي دهيم كه اگر پشم حيوان به راحتي كنده شود نشان از نارسايي كبد حيوان است -فاسيولوز
همچنين بعد از ذبح حيوان و خارج شدن جگر، حيوان بايد جگري صاف داشته و با برش جگر حيوان رنگ جگري آن كاملا مشهود باشد، درون جگر دو رگ وجود دارد كه بعد از برش نبايد انگل درون آن ديده شود.
جگر سالم و بهداشتي داراي رنگ قرمز متمايل به قهوه اي است و فاقد هرگونه لكه هاي رنگي ، رنگ پريدگي ، پر خوني و خونريزي مي باشد. جگر سالم داراي لبه هاي تيز بوده و قوام طبيعي دارد و بافت جگر به راحتي از هم نمي پاشد. گرد شدن لبه هاي جگر نشانه متورم بودن آن است و غير عادي تلقي مي شود.
جگرو ساير آلايش هاي خوراكي تازه گاو و گوسفند در دماي برودت يخچال(صفر تا ۴ درجه سانتيگراد) دو روز و به صورت منجمد در دماي برودت فريزر (۱۸- درجه سانتيگراد) سه ماه عمر نگهداري دارند و ماندگاري دارند.
همچنين قابل ذكر است در برخي موارد بعد از ذبح گوساله يا گاو آهنربايي از درون احشام حيوان يافت ميشود اين آهنربا براي جمع كردن فلزات خورده شده توسط حيوان در ۳ ماهگي گوساله به حيوان خورانده مي شود تا از بيماري تي آر پي جلوگيري شود .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :alivesheep
تاريخ: 1397/2/8  ساعت: ۱۱

در پرورش گوسفندان بايد دقت بر اين باد كه با بهترين روش هاي پرواربندي، گوسفندان خوب تحويل مشتريان داده شود اما در برخي از مراكز خريد و فروش گوسفند زنده در هنگام فروش با خوراندن آب و نمك به آنها وزن آنها را سنگين تر مي كنند . دام ها و گوسفندان در مركز خريد و فروش دام زنده نمونه در تهران جداي از اين روش ها و ترفند ها به دنبال رضايت خاطر مشتريان خود است .

نقش گوسفند زنده در مراسم هاي ايراني

در خيلي از مراسم هاي ايراني در طول سال پيش آمده كه اقدام به خريد گوسفند زنده مي كنيم . اين امر باعث شده كه با پرس و جو از اطرافيان به دنبال خريد دامي باشيم كه به نسبت ديگر مراكز كيفيت بالاتر و قيمت پايين تري داشته باشد . در مركز خريد و فروش گوسفند زنده نمونه در تهران اين بستر براي مشتريان فراهم شده است كه بدون نياز به مراجعه فيزيكي و صحبت با دامداران، تنها با وصل شدن به اينترنت و ارتباط با مركز خريد گوسفند زنده نمونه دام خود را سفارش دهيد .

 

به واقع با اين روش ديگر نيازي به گذاشتن صرف وقت و رفتن به مراكز خريد و فروش دام نيست. شما به راحتي مي توانيد دام خود را سفارش دهيد و آنرا در محل خود تحويل بگيريد.
اين كار باعث مي شود كه نگراني بابت گران بودن دام و قيمت گوسفند زنده نداشته باشيد و همچنين نيازي به نگهداري گوسفند نداشته باشيد. زيرا شما هر لحظه اي كه دام خود را سفارش دهيد براي شما فرستاده مي شود.
•             بهره مند شدن از گوشت تازه گوسفند
•             برطرف شدن نگراني شما بابت برقرار نشدن مراسمات
•             تحويل به موقع دام
•             ذبح گوسفند و دام و قطعه كردن گوشت ها كاملا به صورت رايگان
•             اطلاع از قيمت گوسفند زنده و دام در هر لحظه

از فوايد خريد و فروش دام زنده به صورت اينترنتي مي توان به موارد بالا اشاره كرد .

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :alivesheep
تاريخ: 1397/1/28  ساعت: ۱۳

گوسفند در سن هاي مختلف نام هاي متفاوتي به خود مي گيرد . مثلا زماني كه گوسفند در سن زير 12 ماه باشد نام بره به خود ميگيرد . در زمان خريد  گوسفند زنده بايد به سن گوسفند توجه كرد . گوشت گوسفند از بهترين و لذيذترين گوشت ها است كه مي توان در اكثر غذاها از آن استفاده كرد . گوشت گوسفند شامل درصد بالاي امگا 3 است . محققان دريافته اند كه امگا 3 در روند درمان ميگرن، تنش هاي عصبي و افسردگي و استرس تاثير مثبتي دارد  به اين صورت كه اگر به بيماران مبتلا به ميگرن روزانه 2 گرم امگا 3 خالص داده شود مي توانند ميگرن خود را كنترل كنند .

هر كدام از قسمت هاي گوشت گوسفند قيمت هاي متفاوتي دارد مثلا قسمت فيله و دنده گوسفند را مي توان گرانترين قسمت هاي گوشت گوسفند ناميد و قسمت تقريبا ارزان قيمت گوشت گوسفند را شانه مي نامند كه مي تواند جايگزين مناسبي براي ران گوسفند باشد . گوشت شانه سرشار از ويتامين هاي گروه ب است كه داراي ارزش غذايي بسيار زيادي است كه هضم آن بسيار سريع و راحت است  . چربي موجود در گوشت گوسفند بسيار بالاتر از بقيه گوشت هاست اما چربي آن را مي توان در دسته چربي هاي مفيد قرار داد . اما با وجود قصابان ماهري كه امروزه وجود دارند و توانايي برش و جدا كردن چربي هاي اضافي را از گوشت مي گيرند، مي توانيد با خيال راحت تري به استفاده از اين گوشت پرداخت .

گوشت گوسفند خاصيت هاي زيادي دارد كه مي توان از آن ميان موارد زير را بر شمرد :

ويتامين B12 كه باعث توليد گلبول هاي قرمز در بدن است و مانع از بروز كم خوني در افراد مي شود .

ويتامين B2 كه براي حفظ و نگهداري بافت هاي بدن بسيار لازم و ضروري است . ويتامين ب2 مي تواند كمك بسيار زيادي به تجزيه شدن چربي، كربوهيدرات و پروتئين ها داشته باشد .

درصد پروتئين بالا

از عامل هاي اصلي براي زندگي ما پروتئين است و همه ما براي ادامه زندگي به پروتئين لازم داريم، همچنين براي كاركرد درست روزانه مغز بايد به طور روزانه پروتئين دريافت كنيم .

همچنين در گوشت گوسفند منبع غني از فسفر است . به بيان ديگر هر كجا كه پروتئين وجود دارد مي توان به دنبال فسفر زيادي در آنجا بود . فسفر داراي خاصيت فراواني براي بدن انسان است كه از آن جمله مي توان به رشد موها اشاره كرد، همچنين مي تواند نقش ترميمي در بدن داشته باشد و نيز يك عنصر اساسي براي سلامت دندان هاست .

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان

ابزارک هاي وبلاگ